Dar płodności

woman-506120_1280

Brak orgazmu – co może być przyczyną?

by

Punktem kulminacyjnym stosunku płciowego jest orgazm, który daje nam satysfakcję, relaksuje i rozładowuje zebrane napięcie. Mimo podniecenia i pożądania, jakie towarzyszy stosunkowi płciowemu, część kobiet nie jest w stanie osiągnąć pełnej satysfakcji seksualnej. Może być wiele przyczyn takiego stanu rzeczy – o części z nich opowiemy w tym artykule.

Stres i traumatyczne przeżycia
U większości kobiet problemy z seksem mają podłoże psychologiczne i mogą być spowodowane traumatycznym przeżyciem, skrywanymi potrzebami seksualnymi, problemami w związku, a także stresem. Organizm kobiety przeżywającej stres wydziela dwa hormony – adrenalinę i noradrenalinę, które skutecznie blokują wydzielanie się hormonów szczęścia – endorfin. Co więcej, zarówno adrenalina jak i noradrenalina sprawiają, że uniemożliwiony zostaje zwiększony dopływ krwi do narządów intymnych, a co za tym idzie – dotyk partnera, zamiast sprawiać kobiecie przyjemność, drażni ją. Takie problemy można rozwiązać odpędzając złe myśli. Przed stosunkiem odpręż się, weź ciepłą, relaksującą kąpiel, wypij lampkę wina i oddaj się przyjemności!

Lekarstwa
Wiele kobiet wybiera drogę na skróty i swoje problemy stara się stłumić zażywając leki uspokajające i antydepresyjne. Nie jest to jednak najlepsze wyjście, ponieważ wiele z nich wpływa niekorzystnie na życie seksualne.

Nieodpowiednia pozycja
Orgazm znacznie łatwiej osiągnąć przy pozycjach seksualnych, w których stymulowana jest również łechtaczka. Wspólnie z partnerem przetestujcie nowe pozycje i – kto wie – może przy okazji odkryjesz tę, która doprowadzi Cię do szaleństwa! Równie dobrze może sprawdzić się też wydłużenie gry wstępnej, a także pierścienie erekcyjne pobudzające łechtaczkę.

Alkohol Twój wróg
Owszem, parę lampek wina może dodać Ci odwagi. Uważaj jednak żeby nie przeholować. Alkohol w nadmiarze działa prawie tak samo jak środek znieczulający, przez co Twoje seksualne odczucia będą o wiele mniej intensywne. Jeśli więc wiesz, że dotyczą Cię problemy z orgazmem, spróbuj znaleźć inny sposób by dodać sobie odwagi i pozbyć się stresu w sypialni!

Im bardziej chcesz tym gorzej wychodzi…
Kolejnym, równie częstym powodem braku orgazmu jest zbyt duże pragnienie go. Kobiety, które mają problemy z osiągnięciem orgazmu zaczynają o nim obsesyjnie myśleć i robić wszystko żeby go osiągnąć. Efekt niestety często jest dokładnie odwrotny. Wyluzuj się, nie czekaj na orgazm i oddaj się chwili zapomnienia, a rozkosz przyjdzie szybciej niż myślisz!

Niska samoocena
Jeżeli podczas stosunku myślisz o tym, że jesteś gruba, albo masz krostę na brodzie, to nic z tego nie będzie. Pomyśl, że swoimi kilogramami czy wypryskami zajmiesz się później, a w czasie stosunku skup się na sobie i swoim partnerze, i uwierz, że mężczyzna zazwyczaj nie zwraca uwagi na Twoje defekty, albo po prostu nawet nie jest ich świadomy.

Ból w czasie stosunku.
Choć kobiety rzadko się do tego przyznają, niektóre z nich odczuwają dyskomfort w czasie stosunku. Może on być spowodowany m.in. zakażeniem bakteryjnym, zapaleniem, chorobą, uczuleniem lub wieloma innymi czynnikami. Jeżeli należysz do grona kobiet, którym osiągnięcie orgazmu utrudnia ból, powinnaś jak najszybciej wybrać się na wizytę do ginekologa. Problem pozostawiony sam sobie może przeobrazić się z czasem w trwały uraz do seksu i zanik libido.

Dodaj komentarz